SAMODZIELNY ZESPÓŁ PUBLICZNYCH ZAKŁADÓW
LECZNICTWA OTWARTEGO

WARSZAWA BEMOWO-WŁOCHY

Rejestracja i szczepienia COVID: 22 163-71-00

A

A

A

A
A
A
A

Jest już wiosenny numer „Diagnozy”

08/05/2023

Pierwszy tegoroczny numer naszego kwartalnika otwiera obszerny wywiad dotyczący leczenia nowotworów hematologicznych. Nasz rozmówca, dr n. med. Kazimierz Hałaburda z Instytutu Hematologii i Transfuzjologii, odpowiada w nim na pytania dotyczące m.in. diagnostyki nowoczesnych terapii stosowanych u pacjentów z różnymi rodzajami tych nowotworów.

W tym numerze piszemy również o tym, jak ustrzec się przed zachorowaniem spowodowanym zakażeniem wyjątkowo aktywnym w tym sezonie wirusem RS, który zagraża głównie małym dzieciom, osobom starszym i z obniżoną odpornością.

Kolejne teksty dotyczą m.in. zasad żywienia pacjentów z zaburzeniami połykania i radzenia sobie z dość powszechną przypadłością, którą są bóle kolan. Ponadto przekazujemy wiele ważnych dla pacjentów informacji dotyczących usług medycznych świadczonych przez SZPZLO Warszawa Bemowo-Włochy.
Przypominamy Państwu, że „Diagnoza” dostępna jest w wersji papierowej we wszystkich naszych przychodniach. Zachęcamy również do lektury czasopisma w wersji elektronicznej na https://www.zozbemowo.pl/zoz/kwartalniki/