SAMODZIELNY ZESPÓŁ PUBLICZNYCH ZAKŁADÓW
LECZNICTWA OTWARTEGO

WARSZAWA BEMOWO-WŁOCHY

Zapisy specjalistyka: 22 163-71-00
Szczepienia COVID: 22 163-70-91

A

A

A

A
A
A
A

Świąteczno-noworoczny numer „Diagnozy”

22/12/2022

Świąteczno-noworoczny numer „Diagnozy”
Jest już dostępny nowy numer naszego czasopisma „Diagnoza”. Jak zwykle znalazły się w nim artykuły dotyczące zdrowia i działań profilaktycznych, które warto podejmować. Otwierający już tradycyjnie każde wydanie kwartalnika wywiad dotyczy tym razem mózgu: jego rozwoju i funkcjonowania przez całe życie. Jest w tym tekście wiele cennych podpowiedzi, jak utrzymać mózg w dobrej kondycji przez długie lata. Piszemy też po raz pierwszy o tężyczce, chorobie, dającej wiele uciążliwych objawów ze strony układu nerwowo-mięśniowego. Podpowiadamy, że jej diagnostykę rozpoczyna lekarz rodzinny. Kolejny ważny temat, który poruszamy, to suplementy diety, informujemy o konsekwencjach ich nadużywania i łączenia szczególnie z lekami przyjmowanymi w chorobach przewlekłych.
W tym numerze wiele miejsca poświęcamy bieżącemu funkcjonowaniu SZPZLO Warszawa Bemowo-Włochy. Zachęcamy do korzystania z programów profilaktycznych, wizyt u lekarzy specjalistów a także z szerokiej oferty badań diagnostycznych, m.in. gastroskopii i kolonoskopii, wykonywanych w ramach umowy z NFZ, oraz badań laboratoryjnych. Informujemy również kiedy pielęgniarki mogą wystawiać naszym pacjentom recepty.
Zapraszamy Państwa do lektury najnowszego numeru „Diagnoza” dostępnego także w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej https://www.zozbemowo.pl w zakładce O nas.